Praktické tipy

Jak se dostat do Vídně

Vlakem

Jízdenku si kupte na Hauptbahnhof (Vídeň, hlavní nádraží). Z Prahy trvá cesta 4 hodiny a České dráhy chtějí za obousměrnou jízdenku cca 1700 Kč.

Autobusem

Regiojet jede také čtyři hodiny z Prahy, staví pochopitelně i v Brně, ale obě cesty (tam i zpět) pořídíte maximálně za 1200 Kč, jízdenky jsou různě drahé (380, 480, 590 Kč) podle toho, v kterou denní dobu jedete. Ve Vídni má výstupní místo na Busterminal Stadioncenter u zastávky metra U2 „Stadion“, odkud je to přímo do centra k radnici 15 minut.

Letecky

Z ČR do Vídně létat nemá smysl, neušetříte ani čas ani peníze. Letenka z Prahy stojí cca 5500 Kč. Pokud ale necestujete z ČR a přiletíte, doprava z letiště do města je možná pohodlně a rychle metrem. Kromě toho mezi letištěm a centrem města jezdí CAT (City Airport Train) na terminál Wien Mitte. Cesta trvá 16 minut.

Autem

Jede-li vás víc, je cesta autem jednoznačně nejlevnější způsob dopravy, ale tušíte správně – problém je parkování. Jednoznačně nejvýhodnější pro příjezd autem a následné několikadenní parkování je využití některé z garáží Park & Ride, kde celodenní stání příjde na €3,40. Přehledná mapa garáží pod odkazem. Jiný provozovatel má síť parkovišť hustší, ale také dražší stání, od €19 do €45 za den. Interaktivní mapa zde.

Jak se dopravovat po městě?

Dopravní podnik Wiener Linien provozuje autobusy, tramvaje a metro.

Ceny jízdného:

Děti do 6 let jezdí zdarma.

 • Jízdenka na jednu jízdu: 2,20 € (děti 1,10 €)
 • 24hodinová síťová jízdenka: 7,60 €
 • 48hodinová síťová jízdenka: 13,30 €
 • 72hodinová síťová jízdenka: 16,50 €
 • Týdenní jízdenka (platí pouze od pondělí do pondělí 9 hodin): 16,20 €

Jízdenky se prodávají v automatech u metra, v trafikách a informačních kioscích ve vestibulech metra, přes SMS a přes internet nebo přímo ve vozech tramvají a autobusů, tam ale s přirážkou.

Vienna City Card

Jde o oficiální městskou kartu určenou pro turisty, kterou koupíte v kterémkoli turistickém infocentru, např. na letišti, na Hlavním nádraží, v některých hotelech nebo online přes aplikaci (v němčině nebo angličtině).

Na rozdíl od většiny lokálních věrnostních slevových karet platí Vídeňská City Card také jako jízdenka na městskou hromadnou dopravu. Prodává se ve dvou variantách na tři různé časové intervaly a slevy na vstupném s touto kartou dělají obvykle 1 až 2 Eura.

Červená karta

 • Na 24/48/72 hodin (€13,90 / €21,90 / €24,90)
 • Jízdné v metru, tramvaji a autobusu zdarma
 • Přes 210 slev

Bílá karta

  • Na 24/48/72 hodin (€28 / €31 / €35)
  • Včetně 24 hod. jízdenky na dopravu Hop-On Hop-Off
   • Včetně prohlídky města s průvodcem
   • Přes 210 slev

Vienna City Card APP

Aplikace je k dispozici v němčině a v angličtině, stáhnout si ji můžete zde:

Tak a jsme tady, ve Vídni. Jak neztrácet čas a rychle se zorientovat? Pokračujte ve čtení Jak poznat to nejdůležitější za pár minut

2 komentáře u „Praktické tipy

 1. Aneta

  Jaký je rozdíl mezi síťovou jízdenkou na 48 hodin za 13,30 Euro a Červenou Vienna City Card na 48 hodin za 22 Euro?

  1. Radka

   S Vienna City Card dostanete slevu na vstupy do muzeí, na výstavy a do turisticky zajímavých objektů (Hofburg, Schönbrunn atd.). Když si kartu koupíte, dostanete k ní leták se všemi aktuálními slevami, které můžete čerpat. Nebo si můžete stáhnout aplikaci a zobrazit si celou nabídku v telefonu a už z domova zkusit odhadnout, zda se vám vyplatí.
   Užijte si Vídeň!
   Radka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *