Památky

Ring Tram

Okružní tramvaj na Ringstrasse

Ringstrasse je okružní bulvár kolem starého města (Innerstadt), v jehož blízkosti je soustředěna většina známých vídeňských budov a zajímavostí: Rathaus, Burgtheater, Staatsoper…, víte, že některé si můžete prohlédnout i zdarma?

 

 

 

Schönbrunn

Zámek Schönbrunn, hlavní vstup

Zámek Schönbrunn, letní rezidence císařské rodiny je celoročně přístupný, obklopený vyhlášenými zahradami, po kterých se projedete malým vláčkem od Oranžerie, kolem Glorietu, zoologické zahrady k mnoha dalším atrakcím. A taky se tu koná nepřekonatelná vídeňská Strudelshow!

 

 

 

Hofburg na Michaelerplatz

Hofburg

V Hofburgu, hlavním císařském sídle v centru Vídně navštivte Sisi muzeum, Císařská apartmá a sbírku císařského stříbra. V Klenotnici jsou vystaveny korunovační klenoty a pravý barokní skvost je knihovna Prunksal. Také je tu jízdárna a v ní pravidelná představení lipicánů.

 

 

Stephansdom

Chrám sv. Štěpána

Gotický chrám sv. Štěpána (Stephansdom) je nejdůležitějším chrámem v celém Rakousku a jedním ze symbolů Vídně. Co je uvnitř k vidění? Dá se vyjít na věž? Platí se vstupné?

 

 

 

Kostel sv. Michaela

Michaelerkirche

Vídeňské kostely uvnitř starého města jsou většinou součástí živých farností, mimo bohoslužby jsou ale otevřeny návštěvníkům, kteří obdivují bohatou uměleckou výzdobu, historickou architekturu a specifickou atmosféru. Který z kostelů je nejstarší? Kde hrál na varhany Haydn? A kde se konaly všechny císařské svatby?

 

 

Albertina

Albertina

Albertina je palác navazující na Hofburg, v němž jsou vystaveny cenné umělecké sbírky založené princem Albertem, vévodou Sasko-Těšínským. Příběh Albertiny je spojen s příběhem velké lásky Alberta a Marie Kristiny, nejmilejší dcery Marie Terezie.

 

 

 

Palác prince Evžena Savojského

Palác prince Savojského

Belvedere, barokní areál sestávající ze dvou zámeckých budov v nádherné zahradě, je původní rezidencí prince Savojského, úspěšného vojevůdce ve válkách s Turkem. Dnes jsou v zámku umělecké sbírky a příležitostné výstavy výtvarného umění.

 

 

 

Kaisergruft

V císařské hrobce

Císařská hrobka (Kaisergruft) skrývá v kryptách pod kostelem kapucínů jedinečně zdobené rakve a sarkofágy příslušníků Habsburské rodiny. Přečtěte si zajímavosti o císařských pohřbech, věděli jste například, že císařská srdce jsou pohřbena zvlášť a na jiném místě?

 

 

 

Ústřední vídeňský městský hřbitov

Na Zentralfriedhof

Zentralfriedhof, vídeňský hřbitov s rozlohou 2,5 km² a 3 miliony nebožtíků patří k největším na světě, jezdí tu dokonce autobus. Uvidíte hroby a pomníky slavných osobností, unikátní kostel sv. Karla Boromejského a můžete navštívit i Muzeum pohřebnictví.

 

 

 

Vstup do zoo ze zahrad Schönbrunnu

Vstup do zoo ze zahrad Schönbrunnu

Zoologická zahrada ve Vídni je nejstarší na světě a najdete ji v zahradách Schönbrunnu. Chová přes 700 druhů zvířat vč. pand velkých. Svezte se také vláčkem. A ne, není to jen pro děti!

 

 

 

 

Relax ve Vídni

Relax ve Vídni

Alte Donau a Dunajský ostrov jsou rekreační oblasti blízko centra. Sem se chodí v létě koupat, onlinovat, piknikovat a v zimě bruslit na zamrzlém Dunaji, nebo shlížet na město z vyhlídkové věže Donauturm. Jak se tam dostat? Co všechno tam podnikat a za kolik?

 

 

Prater

Prater

Za odpočinkem a zábavou už se přes 200 let chodí do Prateru, zábavního parku plného pouťových atrakcí, kterému dominuje ruské kolo, jeden ze symbolů Vídně. Čtěte jak se tam dostat a co vše se tam dá zažít.