Ubytování ve Vídni

Ze snídaňového bufetu hotelu HB1 je vidět Schönbrunn

Low-budget-design-hotels

Na Vídni je sympatické úplně všechno, nejvíc snad ale to, že tu existují i tzv. low-budget-design-hotels. Neutratíte raketu a přitom můžete spát ve velmi příjemném inspirativním interiéru, leckdy se službami na úrovni 4 až 5 hvězdiček za cenu kolem 250 €/2 osoby/2 noci.

Grätzel Hotel

Velmi netradiční koncept nabízí Grätzel Hotel, jde o jednotlivé apartmány rozptýlené po městě, zařízené většinou v bývalých obchodních prostorách. Recepci nahradí vždy nějaký blízký obchod, kam si zajdete i na snídani. Jízdní kola se půjčují zdarma a Vídeňané Grätzel často využívají, když chtějí ubytovat své přátele a návštěvy. Je to originální, milé, individualizované… prostě super.

Grätzel Hotel Karmelitermarkt

Grätzel Hotel Belvedere

Grätzel Hotel Neubau

Grätzel Hotel Meidling

Další skvělý tip z jiného soudku, ale ve stejné cenové kategorii je

Harry’s Home Vienna

Klimatizované apartmány zařízené jako opravdové bydlení mají zároveň super polohu na Dunajském ostrově přímo nad moderním nákupním a zábavním centrem. Prostředí příznivé k rodinám s dětmi a přímé spojení na letiště i nádraží Mitte, Westbahnhof a Stadthalle.

VIP hotely

VIP hotelů aneb Promi-Hotels, jak se říká v Rakousku, je ve Vídni opravdu mnoho. Prestižní kulturní události, vědecké konference a mezinárodní veletrhy hostí náročnou a bohatou klientelu a pokud k ní patříte, bude o vás a vaše soukromí dobře postaráno například zde:

Palais Coburg Hotel Residenz*****

Máte-li na noc 600 € a víc, můžete bydlet například v Palais Coburg Hotel Residenz*****. Historický palác v centru města má ohromující, přímo zámecké, barokní interiéry. Apartmány mají názvy po členech šlechtických rodů a ubytujete se tu pohodlně i s velkou rodinou. Dvoupatrové apartmány s terasami jsou přichystány pro nejnáročnější klientelu. Květin, šampaňského, čokolády a ovoce je dost a dost a služby jsou na té nejvyšší úrovni: wellness, bazén, fitness, gurmánská restaurace. Hosté ovšem nejvíce oceňují mimořádné a unikátní prostředí rekonstruovaného starobylého paláce, jehož duch si samozřejmě žádá přísný dress code. Tady si nikdo na high society nehraje, tady hosté ke smetánce v nejlepším slova smyslu opravdu patří.

Das Triest

Bojíte-li se, aby vás v hotelu neobtěžovala veřejnost žádostí podpis, řekněte svému agentovi, že bydlet musíte v hotelu Das Triest. Výčet hvězdných hostů je nekonečný a jsou v něm jména jako Whitney Houston, Seal a Heidi Klum, dále Robbie Williams, Amy Winehouse nebo Lady Gaga. V noci dost možná narazíte na některého ze svých VIP sousedů v Silver baru.

Zachovalé křížové klenby v bývalých tereziánských konírnách ukazují na dlouhou historii stavby.  Dnes je to ale vyloženě módní hotspot. Nejmenší apartmán má jen 35 m² , zato vlastní střešní terasu s jedinečným výhledem na Stephansdom. Jiné apartmány jsou až 100metrové, s vlastními terasami či vchodem do zahrady. Stylový nábytek a technické vybavení Bang&Olufsen included.

Romantická zahrada, vynikající kuchyně a úroveň služeb dělají z hotelu i oblíbené svatební místo.

Hotel Kaiserin Elisabeth

Ještě delší historii než Das Triest má tento hotel, kde v roce 1767 nocoval W. A. Mozart, později například Richard Wagner, generál Radetzky a v roce 1980 Otto Habsburský. Poloha přímo v centru a historické vybavení vytváří atmosféru imperiální Vídně.

Dobrá kvalita za výhodnou cenu

Zážitek z města si ale nezkazíte ani v levnějších hotelech. Už od částky cca 1500 Kč/2 osoby/noc seženete hotel výborné úrovně, bude mít možná jen trochu větší vzdálenost od centra.

Amade Vienna

Hotel má výborné hodnocení, leží jen 2,5 km od centra a blízko stanice metra. Apartmán s kuchyňkou a pračkou za 1500 Kč/noc je prostě pecka!!!

A kde bydlet za studentské kapesné? Pokračujte kapitolou Tipy jak ušetřit.

Vyhledání ubytování

Booking.com