Adventní trhy ve Vídni

Někde už 16. 11., jinde 18. a nejpozději 21. 11., začínají na vídeňských náměstích vánoční trhy. U stánků koupíte vánoční ozdoby, svíčky, dekorace, umělecko-řemeslné výrobky a pak také různé dobroty: punč, svařák, kaštany… Všude je sváteční světelná výzdoba, hraje hudba, někde se bruslí a příležitostně straší čerti. Každé tržiště má trochu jinou skladbu zboží a program.

Rathausplatz

Hlavní vídeňský vánoční trh před radnicí. 150 stánků + ledová plocha 4000m2, kde bude letos možné vyzkoušet curling. Pro děti kolotoč, sobí potah a světelné instalace s pohádkovými náměty.

Freyung

Oblíbený trh, kam se chodí na takové dobroty jako chleba se sádlem, pečené brambory, pečené kaštany, velké buchty s povidly, punč a svařák. Poprvé se tu prý konal vánoční trh už roku 1772! Téměř denně od 12 do 17 h se zde konají prezentace různých řemesel, každý den jiné: výroba šperků, panenky z kukuřičného šustí, vánoční pečení atd.

Stephansplatz

Michaelerplatz

K.u.K. Adventní trhy, jak se tento trh oficiálně jmenuje, před hlavním vjezdem do Hofburgu, je malinko jiný než trhy na jiných místech. Stánky jako zde, jinde neuvidíte, jsou bílé, velké, se zlatým písmem. Samí dvorní dodavatelé a nejvyhlášenější pochoutka – marcipánové koule v čokoládě.

Maria - Theresien - Platz

Před Belvederem

Karlsplatz

Trh zaměřený na umělecké výrobky a handmade tvorbu. Živá vystoupení pouličních divadel, ohňové tance, muzika a atrakce pro děti.

Spittelberg

Na závěr doporučuji trh, který je trochu stranou centra, zato je vyhlášený mezi místními. Spittelberg je originální romantická čtvrť, takové město ve městě s krásnou atmosférou. Leží hned za Muzejní čtvrtí. Dostanete se tam pěšky nejlépe od stanice metra Volkstheater, je to asi 400 m, odkaz na mapu zde.